Facebook Pixel

Артрит

артрит

Артритом називається розлад роботи суглоба, що супроводжується сильним запальним процесом. В цілому, артрит буквально означає одночасне запалення одного або декількох суглобів.

Запальні процеси при недугу супроводжуються сильними болями - артралгією. Якщо в тілі вражені чотири і більше суглобів, то говорять про поліартриті. Якщо болять два або три суглоба - це оліоартріт. Коли є проблеми тільки з одним суглобом, то це моноартріт.

Сучасна медицина розрізняє близько 100 видів захворювання і це число постійно зростає. Загалом, типи артритів можна поділити за такими ознаками:

  • зношування хрящової тканини суглоба;
  • запалення суглоба, яке викликане надактивного діяльність імунної системи організму.

Згідно з даними клінічних досліджень, артритні захворювання входять в десятку найпоширеніших хронічних захворювань в США.

Причини виникнення хвороби

Фактори появи захворювання суглобів сильно залежить від форми артриту. Лікарі виділяють такі причини цієї недуги:

  • механічні травми (остеоартрит);
  • проблеми з обміном речовин (подагра);
  • погана спадковість;
  • наслідки від вірусних захворювань;
  • неправильна робота імунної системи.

Оскільки артрит є захворюванням з ряду ревматітов, то причини виникнення порушення дуже складні. Він може проявлятися як в слідстві однієї з названих причин, так і в результаті комплексних факторів, які можуть бути викликані неправильним лікуванням, ускладненнями при хворобах. Крім того, артрити можуть бути супутніми симптомами багатьох вірусних захворювань.

Симптоми

Болі в суглобі можуть виникнути внаслідок отриманої травми, через яку пошкоджені зв'язки або сухожилля навколо суглоба. Така травма може негативно вплинути на сам суглоб, а також на хрящі в ньому. Крім того, суглоби можуть страждати від поразок інфекцією.

Симптоми артритні захворювання суглоба:

  • локальне почервоніння в місці хворого суглоба;
  • помітна припухлість;
  • підвищена чутливість;
  • підвищення температури ураженої ділянки;
  • порушення процесу ходьби;
  • втрата працездатності суглоба;
  • обмежений рух.

діагностика захворювання

Якщо ви помітили один з перерахованих симптомів недуги, ми настійно рекомендуємо вам негайно звернутися до лікаря-ревматолога. Таким чином ви можете швидко виявити захворювання і негайно приступити до його лікування.

Дуже часто при діагностиці артритних хвороб роблять аналіз крові на можливу наявність запальних процесів в організмі. Крім того, лікарі часто практикують використання методів сканування для отримання зображення ураженого суглоба (рентген, магнітно-резонансна томографія, комп'ютерна томографія). Завдяки інформації з отриманих зображень можна виключити інші хвороби зі схожими симптомами.

Рекомендації по харчуванню

На жаль, дієти не сильно допомагають при профілактиці або лікуванні артритів. Але, недавні дослідження показали, що вживання в їжу жиру деяких риб може трохи полегшити протікання хвороби. Справа в тому, що деякі види остеоартритів можуть бути причиною недостатнього рівня жирних кислот омега 3, які містяться в рибі. Також можна вживати в їжу куркумін, який міститься в каррі.

Дієтологи не виділяють продуктів, яких потрібно уникати при артриті. Правда при подагрі (однієї з форм артриту) варто обмежити себе у вживанні продуктів з високим вмістом пурину (морепродукти і жирне м'ясо) і алкоголю (особливо, пива). Також деякі види артритів можуть загостриться через прийом продуктів, що містять глютен (пшениця, ячмінь, жито).

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!