Facebook Pixel

Остеохондроз

остеохондроз

Остеохондроз - захворювання, виражене дистрофічними порушеннями суглобових хрящів. Такий недуга викликає дисфункцію в будові міжхребцевих дисків, в результаті чого втрачається їх гнучкість і повороткість. Якщо не лікувати хворобу, можливі ускладнення у вигляді руйнування самих хребетних дисків.

Остеохондроз - хвороба сучасного світу. Згідно з різними статистичними даними, такий діагноз мають від 40% до 90% всіх жителів земної кулі. Перші симптоми можуть проявлятися ще в підлітковому віці, але частіше за все захворювання діагностують у людей після 30 років.

опис хвороби

Остеохондрозом прийнято називати дистрофічні патології, локалізовані в тканинах суглобового хряща або в міжхребцевих дисках. Хвороба розвивається на тлі нормального (закладеного природою) ослаблення харчування хрящової тканини на фізіологічному рівні.

Такий стан призводить до того, що хрящова тканина втрачає здатність швидко відновлюватися, навіть при незначних пошкодженнях. До того ж, величезна кількість людей, самі про те не замислюючись, постійно перевантажують свої м'язи, суглоби і хребет, коли ведуть малорухливий спосіб життя. Для організму дуже шкідливо тривалий час знаходиться в одній позі, особливо сидячи, подовгу вести бесіди по телефону, притиснувши його до вуха плечем, носити важку сумку на одній стороні, використовувати занадто м'які або незручні подушки і матраци.

В результаті захворювання хребет стискається і заподіює навантаження на диски, розташовані між хребцями. Під впливом постійних навантажень втрачається еластичність, внаслідок чого затискаються і нервові закінчення, розміщені в спинному мозку. З'являється больовий синдром і набряклість.

Залежно від локалізації захворювання, прийнято розрізняти такі види остеохондрозу: шийний, грудний і поперековий.

Симптоми

Дане порушення супроводжується яскраво вираженою симптоматикою. Остеохондроз має наступні ознаки:

  • Характерний больовий синдром (ріжучі, гострі і простреливающие болі в хребті, які вщухають тільки після прийому спеціальних ліків);
  • Поколювання й оніміння рук і ніг;
  • Спазми в м'язах;
  • Сильний головний біль, мігрень;
  • Відчуття ломоти в м'язах рук і ніг;
  • Болі в області шиї, які загострюються під час руху;
  • Часті запаморочення, аж до втрати свідомості;
  • Болі в області серця, нирок;
  • Простріли в хребті;
  • Здавлювання міжреберних нервів;
  • Відкладання солей;
  • Мурашки і відчуття поколювання;
  • Відчуття зябкости;
  • Холодні кінцівки.

причини

До групи ризику можна віднести практично всіх людей, чий вік вище 35 років. Процеси в організмі, які викликають дистрофію хрящової тканини, є фізіологічними. Також, існує ряд певних факторів, які значно підвищують шанс розвитку даного захворювання. Попередниками остеохондрозу може бути плоскостопість, надлишкова вага, часті надмірні навантаження на хребет, малорухливий спосіб життя, погана спадковість, а також травми хребта різної тяжкості.

 

Рекомендації по харчуванню

Найважливіший момент в харчуванні під час остеохондрозу - забезпечити організм достатньою кількістю корисних речовин, які беруть участь в утворенні хрящової тканини. Тому в раціон слід включити такі страви, як холодець і заливна риба. Відмінним десертом стане желе. Всі ці продукти мають в своєму складі хондропротектори. Також, необхідно пити достатню кількість рідини, обмежити солоні продукти, і максимально збагатити раціон білками. Для цього можна побільше їсти нежирне м'ясо, рибу, молоко і яйця, бобові, свіжі фрукти і овочі.

 

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!