Facebook Pixel

Вивихи

вивихи

Вивихом називається порушення цілісності суглоба, яке виникає як через захворювання суглобів, так і пошкодження опорно-рухового апарату (зміщення кісток щодо природного положення). Також медики розрізняють вроджені вивихи, які з'являються при різних травмах ще в утробі матері. На жаль, такий тип пошкодження виправити неможливо.

Вивихнутий суглоб характеризується порушенням цілісності і нормального функціонування. Найбільш часто подібні проблеми трапляються при падіннях або сильних ударах.

види травми

Всі порушення цілісності суглоба можна умовно розбити на три великі категорії:

  1. За ступенем зміщення;
  2. За походженням;
  3. За розміром вивихнутого суглоба.

У першій категорії вивихи можна поділити на повні і неповні. При повному - суглоб повністю залишає своє природне положення. При неповному вивиху (підвивиху) - суглоб тільки трохи зміщується щодо нормального положення.

За походженням цю травму можна поділити на вроджену і придбану. Про вродженої ми вже згадували. Що стосується придбаних, то ці вивихи виникають внаслідок хвороб або пошкоджень.

І остання категорія має на увазі відкриті і закриті вивихи. При закритій формі відсутні пошкодження м'язових тканин, а при відкритому, навпаки, утворюється рана. Відкритий вивих лікувати дуже важко. Жодним чином не можна займатися самолікуванням при такому типі травми: потрібно негайно звернутися до лікаря.

причини вивихів

Згідно зі статистикою, найбільш часто люди отримають непрямі вивихи (коли місце удару віддалене від ураженого суглоба). Наприклад, при падінні на кисті рук дуже велика ймовірність отримати вивих плеча. Також цей тип травми можна заробити при сильних і різких рухах. Крім того, для спортсменів, які займаються контактними видами спорту, вивих - це професійна травма.

Більш рідкісні випадки - це отримання вивиху через прямих наслідків. Багато пацієнтів отримують таку травму через перенесених хвороб:

  • ушкодження, яке вимагає фіксації суглоба на тривалий час;
  • туберкульоз;
  • остеомієліт;
  • різні артрити, артрози і т.д.

Симптоми

Симптоматика цього пошкодження значно залежить від типу. Так, наприклад, при вродженому вивиху кульшового суглоба у людини спостерігаються проблеми з ходою. В такому випадку пацієнту доводиться терпіти гострий біль, а саме коліно буде непрацездатним. Якщо вивих отриманий під час пошкодження, то в місці його утворення може виникати набряк і різкий біль.

Загалом, можна виділити наступні симптоми цієї хвороби:

  • почервоніння ділянки шкіри в районі пошкодження;
  • найменший рух проявляється гострим болем;
  • видима зміна як розміру, так і форми суглоба;
  • сильний набряк в районі ураженого суглоба;
  • обмеження можливості рухати кінцівкою;
  • різкий скачок температури тіла, переходить в лихоманку, озноб.

Надання першої допомоги при вивиху

Якщо ви зіткнулися з ситуацією, коли потрібно надати першу допомогу хворому з такою проблемою, потрібно провести наступні дії:

  • знерухомити пошкоджену кінцівку для виключення найменших рухів. Для цього потрібно скористатися шиною (шматок рівної дошки, пластика, щільного картону);
  • якщо ви маєте справу з відкритим вивихом, потрібно обов'язково обробити рани за допомогою спирту або перекису водню для виключення можливості зараження;
  • при опухли потрібно прикласти до місця пошкодження щось холодне;
  • для втамування болю дати травмованому знеболююче;
  • навіть не намагайтеся самостійно вправити суглоб.

Пам'ятайте, що правильно це може зробити тільки досвідчений лікар-травматолог. Ваша ініціатива в цій справі може тільки сильно нашкодити.

Рекомендації по харчуванню

Лікарі при вивихах рекомендують дотримуватися спеціальної дієти, яка складається з збалансованого харчування. Важливо, щоб в раціоні було багато продуктів, які містять хрящові тканини (холодець, холодець), а також молоко, гречка і нежирне м'ясо і риба.

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!