Facebook Pixel

Ферментопатія

ферментопатія

Ферментопатія - загальна назва захворювань або порушень в організмі, викликаних нестачею або відсутністю будь-яких ферментів. Хвороба має як вроджений, так і набутий характер. Будь-яка з форм ферментопатии небезпечна тим, що навіть при нетривалому перебігу захворювання, через відсутність ферментів, в клітинах накопичуються токсини. В результаті такого порушення метаболічного обміну в структурах і тканинах відбуваються незворотні процеси, викликані негативною дією токсинів. Найбільш схильні до нестачі ферментів центральна нервова система.

опис хвороби

У кожному організмі клітини, виконуючи всі необхідні процеси, утворюють нескінченну кількість найрізноманітніших реакцій. Ферменти необхідні для цього процесу, так як направляють реакції по потрібної ланцюжку. Ферменти - це своєрідні біокаталізатори, без яких правильно реакції в організмі виконуватися не будуть.

Якщо в організмі виникає проблема з ферментами, через їх нестачу або відсутність, то виникають ускладнення або навіть хвороби. При цьому, неполадки відбуваються саме з тими органами або системами, за які відповідає проблемний биокатализатор.

Збої в організмі відбуваються через накопичення в клітинах речовин, які повинні бути переробленими, а також від дефіциту мікроелементів, які повинні були з'явитися в результаті відбулися реакцій.

Симптоми

Основна група порушень в організмі пов'язана з вродженою (або спадкової) ферментопатією. Захворювання може проявитися найрізноманітнішими симптомами, залежно від провідного типу ферментних порушень. Переважна група симптомів пов'язана з порушеннями роботи шлунково-кишкового тракту і проявляється через порушення функцій того чи іншого органу.

Вроджену ферментопатія діагностують або відразу після появи дитини на світ, або через кілька днів після народження. Захворювання може проявитися також у перший рік життя, все залежить від тяжкості патологічних порушень в організмі. Чим раніше у дитини діагностують ферментопатія, тим важче ступінь захворювання.

Характерні симптоми у новонароджених: загальмованість, поганий смоктальний рефлекс, часті і рясні зригування, судоми.

 

Залежно від того, яких ферментів не вистачає в організмі, ферментопатии можуть бути декількох видів:

• Жовтяниця і збільшення печінки;

• Безперервна і безсимптомна блювота;

• Патології розвитку скелета і хребта;

• Диспепсія, метеоризм, діареї;

• Порушення у функціонуванні зорових і слухових органів;

• Розлади свідомості;

• Каламутна рогівка;

• висип на шкірі і м'язова слабкість;

• Неприємний запах з рота;

• Затримки в інтелектуальному розвитку.

причини

Виникнення вродженої форми хвороби пов'язане з поганою спадковістю або генетикою. Такий стан викликає брак або відсутність в організмі того чи іншого ферменту.

Вторинна або набута ферментопатия може виникнути в результаті порушень в травленні, а також при недостатньому всмоктуванні кишечника. Друга причина - накопичення в організмі шкідливих речовин, які пригнічують вироблення і синтез ферментів (миш'як, ртуть, ціанід, свинець).

Білкове голодування, авітаміноз, порушення іонного обміну, дефіцит енергії - викликають збої в формуванні та синтезі ферментів.

Рекомендації по харчуванню

Дієтичне харчування при ферментопатії залежить від віку пацієнта, виду і тяжкості захворювання.

Для малюків характерним проявом ферментопатии є непереносимість лактози. Тому для дітей з таким діагнозом категорично не можна давати молоко або молочні продукти будь-якого походження.

У більш дорослому віці хворому не можна пропонувати консерви, ковбаси та інші продукти, які мають в своєму складі результати переробки злаків. Це необхідно при целіакії.

При муковісцидозі потрібно нормалізувати процеси травлення. Рекомендується застосовувати спеціальні дієти, засновані на відновленні водного балансу.

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!