Facebook Pixel

Гастрит

гастрит

 

Гастрит - одне з найбільш часто зустрічаються захворювань. Статистичні дані свідчать про те, що в усьому світі кожні 2-3 людини зустрічалися з цим порушенням. При цьому, гастрит більш характерний для середнього класу населення, для жителів великих міст і для білих комірців. У 80% людей в літньому віці діагностовано хронічний гастрит. Тривале ігнорування проблем зі шлунком, неправильне або недостатнє лікування може призвести до ерозії, виразковій хворобі, анемії, порушень травлення і навіть до онкології.

опис хвороби

Запальний процес, який локалізований в слизовій оболонці шлунка, що виникають через механічного, термічного або хімічного пошкодження, прийнято називати гастритом. Хвороба викликає порушення функцій цього органу, в результаті чого їжа погано перетравлюється, а організм недоотримує потрібних вітамінів і поживних речовин. Як і більшість недуг, гастрит має гостру і хронічну форми. При цьому, прийнято також розрізняти види даного захворювання в залежності від рівня кислотності: зі зниженою, підвищеною або в стані норми.

причини

Фактори, які сприяють розвитку запального процесу:

  • Helicobacter pylori - наявність цієї бактерії в шлунку людини в 85% випадків викликає гастрит, а також виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки; бактерія небезпечна тим, що здатна вижити в кислотному середовищі, на відміну від інших мікробів; варто також відзначити, що бактерію відкрили зовсім недавно, а вченому, який її докладно описав, в 2005 році присудили Нобелівську премію;
  • Погане харчування - незбалансований раціон, систематичні недоїдання і переїдання, жирна, гостра і маринована їжа є однією і головних причин запального процесу на слизовій оболонці шлунка;
  • Алкоголь - надмірне вживання алкоголю сприяє порушенню кислотно-лужного балансу, а також негативно впливає на роботу печінки і підшлункової залози;
  • Неправильний прийом лікарських препаратів; дуже часто гастрит виникає в результаті тривалого прийому нестероїдних протизапальних препаратів і на тлі застосування ліків від згортання крові;
  • Наявність глистів.

Симптоми

Будь дискомфорт в області верхнього відділу очеревини є першою ознакою неполадок зі шлунком. При гастриті може виникати почуття здавленості або навіть болю, що виникають після прийому їжі. Насторожувати має поява печії (якщо її раніше не було) і «кислої» відрижки. Мовою може з'явитися білий характерний наліт. Загострення гастриту практично завжди супроводжується симптомами диспепсії: нудотою, блювотою, закрепами або діареєю. Також можливе незначне підвищення температури.

Рекомендації по харчуванню

Як тільки пролунає діагноз гастрит - дієта є одним з головних умов лікування. Дієтичне харчування в такому випадку має підтримувати функцію шлунка, пов'язану з виробленням ферментів, захищати слизову оболонку від подразників і посилювати ефект призначеного лікарем курсу лікування. Дотримуватися підібраний режим і раціон необхідно навіть після того, як всі симптоми гастриту пройдуть.

 

У період загострення щоденний раціон повинен включати слизові каші без молока, картопляні пюре, відварене м'ясо (подрібнене на м'ясорубці), курячий бульйон (нежирний). Харчування має бути збалансованим, багатим поживними речовинами і вітамінами, а також білками. Рекомендується розділити прийоми їжі на 4-5 рази і їсти кожен день в один і той же час.

 

Категорично не можна вживати продукти, які можуть викликати бродіння, а також алкоголь, молоко, шоколад, свіжу випічку і здобу, прянощі і спеції, копченості, жирні та мариновані страви.

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!