Facebook Pixel

Бактеріальний кольпіт

Бактеріальний кольпіт - це патологічний процес, який відбувається через дисбактеріоз слизової оболонки піхви. Захворювання не волає запалення (тільки за певних умов) і для нього характерна поява виділень білого або сірого кольору у великій кількості. При цьому, в таких виділеннях не задіяні грибки (кандида) або різні патогенні мікроорганізми (трихомонада, гонокок).
У 60-ти% випадків саме бактеріальний кольпіт є причиною звернень жінок до гінекологів.

опис хвороби

Дана форма вагініту - це дисбактеріоз піхви. Захворювання проявляється через появу рясних виділень, які супроводжуватися неприємним запахом. У народі такі виділення мають назву «білі». При бактеріальному кольпіті різко збільшується кількість умовно патогенних мікроорганізмів, а рівень лактобактерій знижується до критичного рівня, аж до повного зникнення корисних бактерій.

Діагноз бактеріальний вагініт може визначити гінеколог, на основі мазка, взятого з піхви жінки, в результаті огляду на кріслі.

Основною скаргою, яка повинна привести жінку до фахівця, є виділення сірого або білого кольору. Вони можуть посилюватися перед менструацією і після статевого акту, а також виділятися в супроводі специфічного запаху несвіжої риби. Характер виділеної слизу може змінюватися в залежності від тривалості захворювання. На початкових етапах слиз має більш рідку консистенцію. При відсутності лікування через рік або два виділення стають більш густими або пінистими, можуть мати тягучу і липку структуру.

Бактеріальний кольпіт не є венеричним захворюванням. Збудники хвороби можуть передаватися статевим шляхом. Але вони не є причиною захворювання, тому що подібні мікроорганізми є типовими для здорової мікрофлори піхви.

Симптоми

Бактеріальний кольпіт досить поширений серед прекрасної половини людства і від його появи не застрахована жодна жінка. Тому дуже важливо знати перші ознаки вагініту і вчасно звернутися за кваліфікованою допомогою.

• Сверблячка, різі та дискомфорт всередині і зовні статевих органів;
• Болі внизу живота;
• Сильні виділення з піхви, іноді з домішками крові;
• Виділення супроводжуються неприємним запахом;
• Почервоніння і набряклість на статевих органах;
• Болі і різі під час сечовипускання і статевого акту;
• Занепад лібідо.

причини

Головною причин появи захворювання є не наявність мікроорганізмів в піхві, а порушення співвідношення умовно патогенних мікробів і лактобактерій.

Хвороба розвивається на тлі різних факторів, які необхідно знати:

• Інфекційні захворювання в організмі (а також ті, які передаються статевим шляхом);
• Тривалий прийом антибіотиків;
• Механічні пошкодження слизової оболонки піхви;
• Ослаблення імунітету і порушення в роботі ендокринної системи;
• Алергічні реакції на засоби особистої гігієни, свічки і контрацептиви;
• Часта зміна статевого партнера;
• Спринцювання і порушення правил особистої гігієни.

Рекомендації по харчуванню

Істотну роль в процесі лікування бактеріального кольпіту відіграє правильне харчування. Надлишок в раціоні борошняних виробів, солодощів і фаст-фудів викликає підвищення рівня глюкози в крові, за рахунок чого в організмі спостерігається сприятлива мікрофлора для розмноження бактерій.

У раціоні повинні бути присутніми продукти, які сприяють відновленню балансу мікрофлори. Це кисломолочні та квашені продукти, морепродукти, свіжі соки і пюре з фруктів і овочів, нежирні страви з мінімальною термічною обробкою

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!