Facebook Pixel

Ендометріоз

Ендометріоз жіночих статевих органів - це патологічний процес, пов'язаний з розростанням клітин ендометрія, внутрішнього і зовнішнього шару матки, а також тканин інших органів. Ендометрій може розростатися як в матці (генітальна форма), так і за її межами (екстрагенітальна форма).

За статистикою, кожна третя жінка звертається до гінеколога з тією або іншою формою ендометріозу. Дане захворювання найчастіше діагностують у жінок в статевозрілому віці (20-45 років). Відомі випадки розвитку початкової стадії ендометрії у дівчаток-підлітків і у чоловіків. Але більшість випадків захворювання діагностують у жінок, тому хвороба прийнято вважати «жіночої».

опис хвороби

Ендометріоз - це такий патологічний стан, при якому спостерігається розростання ендометріческой тканини, схожої за своїми ознаками з порожниною матки, поза межами звичайного розташування таких тканин. Іншими словами - це поява ендометріческой тканини там, де її бути не повинно. Ендометріоз може проростати в слизових оболонках, м'язової тканини, серозе і клітковині і навіть через кісткову тканину. Для цього захворювання характерне поширення метастазів.

Небезпека ендометріозу в тому, що він є фоновою хворобою - з нього здатні розвиватися злоякісні новоутворення (рак, саркома, канцеросаркома).

Симптоми

Клінічна картина захворювання може бути слабко або змащеній. Симптоми можуть походити на інші захворювання або порушення в організмі. У деяких жінок хвороба проходить без симптомів.

Особливих ознак захворювання, які характерні виключно для ендометріозу, практично не існує. Недуга можна діагностувати, якщо виявити ряд таких симптомів:

• «хронічні тазові болі» - дискомфорт, неприємні відчуття внизу живота, попереку, в паху, часом сильно виражені і тривалі;
• Поява або посилення хворобливих відчуттів при статевої близькості, огляді у гінеколога, дефекації;
• Рясні кров'янисті виділення під час місячних, тривалість яких довше звичайного, супроводжуються сильним болем і анемічним станом; порушення в менструальному циклі;
• Безпліддя первинного або вторинного типу.

Якщо тканини ендометрія розростаються нема на статевих органах, можливі й інші симптоми: наявність крові у виділеннях, калі, сльозах, слині, мокротинні, сечі, виділення кров'янистого типу з пупка і кровотечі з носа.

причини

Точних причин розростання ендометряна на сьогоднішній день не встановлено. Вчені змогли запропонувати ряд гіпотез, які визначають причини ендометріозу матки. Але жодна з них не отримала остаточно доказів:

• Погана спадковість;
• репродуктивний вік у жінок;
• Часті переривання вагітності;
• Викидні, аборти, відсутність вагітності тривалий період;
• Порушення менструального циклу і функції яєчників;
• Застосування контрацептивів внутриматочного типу тривалий період;
• Часті інфекції, запалення і захворювання органів малого таза;
• Гормональний дисбаланс, анемія, порушення в імунній системі.

Рекомендації по харчуванню

Фахівці рекомендують при ендометріозі радитися з дієтологом для підбору дієти відповідно до особливостей кожного жіночого організму. Але існує ряд рекомендацій, які стануть корисними для всіх:
1. Приймати їжу необхідно невеликими порціями;
2. П'ять-шість прийомів їжі в день;
3. Пити не менше півтора літра рідини на добу;
4. У меню повинні бути присутніми продукти-антиоксиданти (свіжі фрукти і овочі), а також жири натурального походження з високим вмістом насичених кислот omega-3.

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!