Facebook Pixel

Передменструальний синдром

Передменструальний синдром або ПМС - це цілий комплекс симптомів, який виникає за 2-14 днів перед початком менструації у жінок репродуктивного віку. Для такого стану характерні зміни психоемоційного фону, порушення роботи вегетосудинної і обмінно-ендокринної систем, які негативно впливають на нормальний стан жінки.

опис хвороби

Передменструальний синдром являє собою цілий комплекс симптомів, які мають циклічний характер. Такий стан супроводжується змінами фізичного та психоемоційного стану. Відбувається це в лютеїнової фазі, тривати від двох до чотирнадцяти днів і повністю проходить з настанням менструації. Такі симптоми спостерігаються у 80% жінок на планеті.

Для даного синдрому характерно індивідуальне протягом: він може по-різному і в різній інтенсивності виявлятися у жінок, може з віком міняти характер симптомів. Головна характеристика ПМС - це циклічність. ПСМ найчастіше є попередником менструацій у жінок у віці 20-40 років і проходить в легкій формі, яка не вимагає звернення до лікаря.

Симптоми

Існує три стадії перебігу симптомів:

1. Посилення всіх ознакою зі збільшенням віку і повне їх зникнення відразу з початком менструації;
2. Посилення симптомів з віком, які проходять тільки через кілька днів після завершення критичних днів;
3. Ознаки не підсилюються з віком і пропадають, як тільки починається менструація.

Різноманітність симптомів при ПМС настільки велике, що навіть у двох жінок не можна знайти абсолютно схожу клінічну картину майбутнього синдрому. Вченим вдалося нарахувати понад 150 ознак майбутньої менструації. Всі ці симптоми можна умовно розділити на кілька груп:

• Розлади нервово-психічного характеру (різкі зміни настрою, плаксивість, підвищена агресія, сильна дратівливість);
• Порушення вегетативного плану (мігрені, блювота і нудота, сонливість та швидка стомлюваність, безсоння, тахікардія, задишка, біль у ділянці серця і різкі перепади артеріального тиску);
• Гормональні зміни (набряки та свербіж, пітливість, незначне збільшення молочних залоз, погіршення зору і спрага, підвищення субфебрильної температури і озноб).

причини

Фахівці виділяють цілий ряд факторів, які викликають розвиток передменструального синдрому. Головний з них - це перепад рівня гормону естрогену, викликаного менструальним циклом.

Другий фактор - спадковість. Генетична схильність впливає на появу ПМС. Третій фактор - коливання нейротрансмітерів. Ендорфіни здатні впливати подібним чином на психічне і вегетативний стан жіночого організму. Також науково доведено, що погане або неповноцінне харчування викликає запаморочення, головний біль, тягу до солодкого (особливо до шоколаду), болі в молочних залозах і перепади настрою.

Рекомендації по харчуванню

У період ПМС необхідно підбирати продукти, які допоможуть приглушити ознаки майбутньої менструації. Дієтологи рекомендують в такі дні додати в раціон харчування продукти, збагачені магнієм, залізом, жирними кислотами і вітамінами (А, В і С).
Складати харчування необхідно з таких продуктів, як банани, фініки і сушений інжир, овочі зеленого кольору (огірки, капуста, брокколі, свіжа зелень і солодкий перець), нежирні вершки і натуральний йогурт, різні крупи та бобові культури, морепродукти і морська риба, різні насіння.

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!