Facebook Pixel

Старече недоумство

Старече слабоумство - це синдром набутого типу, який проявляється через розлади і деградацію пам'яті, мислення і поведінки. Також використовується назва недуги - деменція. На відміну від олігофренії (розумової відсталості вродженого типу), старече слабоумство відбувається в результаті ураження мозку вже в зрілому віці.

На сьогоднішній день в різних країнах світу діагностували старече недоумство у 50 мільйонів чоловік. І з кожним роком ця кількість збільшується на кілька мільйонів. За прогнозами фахівців, через 30 років такий діагноз матимуть в три рази більше людей похилого віку. У народі захворювання також відоме як «старечий маразм».

опис хвороби

В основі старечого недоумства лежить руйнування нейронів головного мозку. Вчені до цього дня так і не знайшли дієвих методів лікування старечого недоумства, тому терапія призначається виключно для усунення симптомів.

Залежно від перебігу ознак захворювання, прийнято розрізняти чотири стадії деменції:

1. Незначні порушення когнітивної функції, які викликають труднощі у повсякденній діяльності;
2. Більш виражена симптоматика, через що виникають труднощі з виконанням окремих функцій, з'являється необхідність сторонньої допомоги;
3. Ознаки захворювання гостро виражені і людина стає не в змозі виконувати навіть елементарні дії. Зникають практично всі необхідні навички, такі як ходьба, тримання ложки, пиття води.
4. Пацієнт не здатний контактувати із зовнішнім світом або реагувати на подразники, можливе настання вегетативного стану.

Симптоми

Стан деменції має дуже багато ознак, і ось деякі з них:

• Порушення пам'яті. Можливі розлади як короткочасної пам'яті, так і довгостроковій пам'яті;
• Порушується мова і можливість реагувати на кілька факторів одночасно;
• Пропадає здатність орієнтуватися в часі і просторі, іноді навіть у власній особистості;
• Поступово спостерігаються розлади в поведінці, риси характеру посилюються;
• Прогресують такі емоції, як егоїзм, надмірна підозрілість і прискіпливість до найдрібніших деталей;
• Поява маячних ідей, розлади логічного мислення і уповільнення темпу реакції;
• Розлади емоційного фону (депресії, плаксивість, тривога, байдужість і т.д.);
• Поява ілюзій і галюцинацій;
• Відсутність критичного ставлення до всього навколишнього.

причини

Існує ряд факторів, що привертають, які сприяють руйнуванню нейронів: вік старше 65-ти років, жіноча стать (чоловіки рідше доживають до такого віку); захворювання серцево-судинної системи, алкоголь і куріння, злоякісні пухлини, черепно-мозкові травми, генетична схильність, високий рівень холестерину, артеріальна гіпертензія та ін.

Рекомендації по харчуванню

Дієтичне харчування при старече слабоумство має бути направлено на нейтралізацію утворених в результаті окислення радикалів. Тому в раціоні повинні бути присутніми антиоксиданти природного походження, це лікопін, бета-каротини, Коензим Q10 і вітаміни А, С і Е. Корисними будуть цитрусові, полуниця, фісташки, зелень і овочі, морепродукти, кунжут, курячі яйця.

 

Знизити рівень холестерину в крові допоможуть бобові і рослинне масло, сочевиця і ячмінь, чорниця і авокадо, сухе червоне вино (натуральне), мигдаль.

 

Для підтримки роботи мозку не варто забувати про кисломолочних продуктах, нежирних сортах м'яса, травах (шавлія, меліса і шафран) і спеціях (куркума, карі, кориця), брокколі і брукви.

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!