Facebook Pixel

Куріння тютюну

Тютюнопаління - вдихання диму, який виникає в результаті підпалу і тління підсушених листя тютюну. До цієї групи можна віднести куріння сигар, сигарет, кальяну і курильних трубок. Кожен день в світі від захворювань, викликаних курінням тютюну, вмирають десятки тисяч людей. Якщо вірити статистиці, то в рік від куріння помирає близько п'яти мільйонів людей по всьому світу, або одна людина - кожні шість секунд.

опис хвороби

Курені або залежність від тютюну - це важке захворювання, яке практично не піддається лікуванню. Залежність від тютюну дуже схожа на залежність від наркотичних препаратів, тому людині буває дуже складно відмовитися від такої шкідливої звички.

Тютюнозалежності - це психологічна проблема, яка має кілька стадій.

1. Епізодична вживання тютюну - не більше 5 сигарет за 10 днів.
2. Систематичне паління - в день від 2 до 6 сигарет, виробляються перевагу до окремих типів сигарет.
3. Залежність першої фази - тривати від 3 до 5 років і людині здається, що куріння підвищує працездатність і покращує самопочуття. Формування психічної залежності.
4. Залежність другої фази - фізична залежність. Присутній нав'язливе бажання куріння (вночі, натщесерце, перехід на більш міцні сигарети), вранці з'являється сухий кашель і відчуття дискомфорту. Тривати така стадія від 5 до 20 років.
5. Залежність третьої фази - поява ускладнень. У людини сформована фізична і психологічна залежність, починаються серйозні проблеми зі здоров'ям. Після скуріванія декількох сигарет підряд з'являється сильний дискомфорт.

Симптоми

Ознаки розвитку залежності від куріння тютюну:
• Сухий надривістий кашель, відчуття першіння в горлі;
• Головні болі і болі в горлі без явної причини;
• Розлади травлення;
• Стан підвищеної тривожності і дратівливості;
• Депресивний стан;
• Деградація розумових здібностей.

причини

У двадцять першому столітті куріння тютюну набуло величезної популярності. Поширення реклами і красивих роликів створило гламурні образи курців. Така реклама отрути в красивій обгортці націлена головним чином на молодь, особливо на підлітків у віці 16-18 років. Психологія звикання до нікотину досить різноманітна і не всі продовжують вживати тютюн після першої викуреної сигарети.

Досить часто молоді люди починають палити, тому що впевнені, що:
• Це дозволяє підвищити самооцінку і відчуття впевненості в собі;
• Процес куріння допомагає побороти стрес і нервову напругу;
• Нікотин допомагає зосередитися;
• Сигарети допомагають прибрати зайву вагу.

наслідки тютюнопаління

Куріння тютюну негативним чином впливає на всі органи і системи організму. Нікотин підвищує ймовірність інсульту і інфаркту міокарда, утворення ракових пухлин (особливо раку легенів, горла), є причиною тромбозу, вражає серце і судини, викликає гіпертонію і підвищення рівня холестерину в крові. Куріння є причиною легеневих бронхітів, шлункової виразки (викликає рак шлунка), негативно позначається на зорі, стані шкіри, статевої функції та ін.

Рекомендації по харчуванню

Багато хто вважає, що куріння допомагає позбавитися від зайвої ваги - але ця думка помилкова. Також під час дієти для організму дуже шкідливо тютюнопаління, особливо якщо людина намагається замінити курінням прийом їжі.
Вивести нікотин з організму допоможуть вітаміни А, С і Е, а також мінерал селен. Найбільш корисними будуть ківі, гранати, цитрусові, морква і шпинат, брокколі, імбир, журавлина, паростки пшениці і капуста.

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!