Facebook Pixel

Увеїт

увеїт

Увеїт - збірне поняття, що означає різного роду запалення судинної оболонки ока. Для такого стану характерним є придбання червоного відтінку, чутливість до світла і підвищена сльозоточивість, хворобливі відчуття і дратівливість, втрата чіткості зору та поява плям перед очима.

Увеитом також прийнято називати запалення увеального тракту. У офтальмологи такий діагноз зустрічається в 30-50% випадків звернення із запаленнями зорових органів. Поразка судинної оболонки ока в 25% випадків можуть сильно послабити зір або привести до повної сліпоти.

опис хвороби

Увеїт вражає слизову оболонку ока, яка розташована між сітківкою і склерою, її ще називають Увеальна трактом. Це особливий шар, функції якого полягають у захисті очі і забезпеченні харчування і газообміну в зоровому органі.

Запалення судинної оболонки зорового органу може мати кілька локалізацій, що і дозволяє розділяти увеїт на кілька типів. Передній увеїт відображається через запалення райдужної оболонки і целіарного тіла. Даний вид увеїту має назву іридоцикліт. При периферичному увеіте запалення локалізовано на целіарном тілі або віях, також уражається склоподібне тіло. До того ж, запальний процес може поширитися на судинну оболонку і сітківку.

Задній увеїт характерний тим, що вражає задню частину судинної оболонки - хориоидею. Даний тип увеїту також має свої різновиди і здатний вражати зоровий нерв, сітківку і хориоидею.

Четвертий тип увеїту має назву панувеіт. Локалізовано дане запалення по всьому Увеальна каналу.

Також, існує класифікація увеїту в залежності від тривалості:

  • Гостра форма;
  • Хронічна форма (тривалість хвороби становить понад 6 тижнів).

Симптоми

Захворювання може проявитися несподівано, в супроводі сильного болю і почервоніння. А може мати тривалий початок з поступовим проявленням болю і почервоніння, які супроводжує затуманення зору.

Серед ознак увеїту також слід відзначити:

  • Підвищену чутливість до світла;
  • «Туман» перед очима;
  • Больовий синдром;
  • Придбання червоного або рожевого відтінку очей;
  • «Мушки» перед очима.

причини

Існує величезна кількість найрізноманітніших факторів, які можуть викликати розвиток увеїту. Вони мають інфекційний характер, можуть бути викликані порушенням обміну речовин, аутоімунні захворювання, слабким імунітетом та ін. Також, запалення судинної оболонки ока може стати наслідком іншого захворювання: ангіни, менінгіту, ендокардиту, гаймориту. При цьому, інфекція поширюється в організмі гематогенним шляхом. Причиною увеїту також може стати проникаюча травма ока.

Найбільш ймовірними причинами запалення є патологічні мікроорганізми і віруси: хламідії, герпес, токсоплазмоз, цитомегаловірус та ін. Досить часто увеїт є симптомом системних захворювань патологічних тканин і хронічних патологій.

 

Також відомі випадки, коли причину виникнення увеїту з'ясувати не вдавалося.

Рекомендації по харчуванню

Правильне харчування при уевіте допоможе не тільки поліпшити стан очей, але і сприяти одужанню. Найбільш корисними будуть продукти, насичені вітамінами А і D. Тому, в раціоні повинні бути присутніми морепродукти, рослинні масла, насіння, часник, яйця, молочні продукти, ягоди (особливо черемша і калина). Відновленню зору також сприяють морква і шпинат, чорниця і абрикоси, шипшина і буряк, тріска, кукурудза і цитрусові.

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!