Facebook Pixel

Оперізуючий герпес

оперізуючий герпес

Оперізуючий герпес - інфекція, викликана вірусом герпесу III-го типу varicella-zoster, проявляється через висипі на шкірі і сильні болі. Даний штам вірусу відноситься до групи герпес-вірусів, при першому попаданні в організм активізує вітряну віспу (вітрянку). Найчастіше первинне інфікування відбувається в юному віці. Друга назва - оперізуючий лишай.

опис хвороби

Оперізуючий герпес трапляється у людей, які вже раніше перехворіли вірусом вітряної віспи. Інфекційне захворювання виникає в результаті активації в організмі латентного вірусу varicella-zoster. Для захворювання є характерним ураження задніх корінців спинного мозку, міжхребцевого речовини. У хворих спостерігається лихоманка, загальна інтоксикація організму, характерний висип на шкірі, спричинена зараженням чутливих нервів.

У більшості випадків вірус трапляється у людей в похилому і старечому віці, які раніше хворіли на вітрянку. Коефіцієнт хворих у віці 60-80 років становить 5-10 випадків на 1000 осіб. Відновленню вірусу varicella-zoster більш схильні люди з імунодефіцитом. Якщо дитина, яка раніше не хворів на вітряну віспу, контактує з хворим на оперізувальний лишай, є велика ймовірність розвитку у нього типового вірусу віспи.

Симптоми

За кілька днів до початку хвороби у пацієнта спостерігаються типові симптоми для звичайного грипу:

  • лихоманка;
  • слабкість;
  • Стан загального нездужання;
  • озноб;
  • Головний біль.

 

Разом з цими ознаками, може з'явитися короста і поколювання, біль і часткове оніміння місць на шкірі, які незабаром покриються висипом.

 

Через 1-4 дня почнуть показуватися характерні везикули на шкірі, температура тіла при цьому буде зберігатися досить висока: 38-39 С. Висип спочатку має вигляд простих червоних точок, які протягом доби утворюють дрібні бульбашки з прозорою рідиною. Як правило, висипання має односторонній характер і розташоване тільки на тих ділянках шкіри, за які відповідають уражені нервові закінчення.

 

Оперізуючий герпес найбільш часто вражає зону між ребрами (область грудної клітини), особа. Набагато рідше висип з'являється на нервових закінченнях рук і ніг. Поява висипань супроводжується дискомфортом і сильними болями.

 

причини

 

Зараження вірусом varicella-zoster може статися від людини, інфікованої оперізувальний лишай або вітряною віспою. Активізації інфекції сприяють такі чинники:

 

  • Тривалий прийом препаратів, які приглушують імунітет;
  • Постійне стресовий стан і вимотує робота;
  • Переохолодження окремих зон на тілі;
  • Онкологія;
  • Прийом променевої терапії;
  • ВІЛ-інфекція в фазі, що переходить в СНІД;
  • Операції з пересадки органів і кісткового мозку.

 

Хто схильний до?

 

Які передбачають чинники:

 

  • Люди старше 55 років;
  • вагітність;
  • Тривалий прийом антибіотиків, цитостатиків, глюкокортикоїдів.

Як протікає хвороба?

 

У пацієнтів спостерігається різна ступінь ураження, як і відчуття печіння, свербіння і болю. У деяких випадках хворі відчувають лише свербіж і печіння, характерні для звичайної вітрянки. В інших же випадках біль під час появи висипу настільки сильна, що заважає навіть виконувати свої повсякденні справи.

 

Спочатку на шкірі з'являється лише невелика кількість бульбашок. Але протягом кількох днів їх кількостей значно збільшується. При цьому, прозора рідина всередині спочатку стає каламутною. Потім везикули всихають, і на шкірі утворюються бляшки, після яких залишаються світлі сліди або рубці.

 

Найбільш неприємним наслідком цієї хвороби є «постгерпетична невралгія». Навіть після лікування оперізувального герпесу і усунення всіх симптомів, болі в місцях висипань зберігаються на кілька місяців або навіть років.

Рекомендації по харчуванню

Рекомендується повноцінне харчування з включенням в раціон продуктів, багатих на вітаміни (свіжих фруктів і овочів, цілісних зерен і ін.)

 

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!