Facebook Pixel

Псоріаз

псоріаз

Псоріаз - захворювання хронічного характеру, якому характерна поява рожево-червоних цяток і лущення на верхньому шарі шкіри. Недуга належить до розряду неінфекційних захворювань. Псоріаз можуть захворіти люди будь-якого віку і статі. Він може з'явитися в ранньому, навіть дитячому віці, або в глибокій старості. Але хвороба в більшості випадків виявляється саме в молодому віці - 15-25 років, тому псоріаз також називають «хворобою молодих». На сьогоднішній день ця недуга діагностований у 4% людей, що живуть на Землі. Термін «psoriasis» узятий з грецького словника і означає: короста, сильний свербіж.

опис хвороби

Псоріаз - це поразка верхнього шару епідермісу, в результаті якого на шкірі з'являються коркообразном плями, які мають рожево-червоне забарвлення і лущаться. Також, для цієї недуги характерним є наявність білих лусочок і папул на місцях ураження. Псоріазних бляшки вперше з'являються в місцях сильного тертя і тиску. Недуга найчастіше поширюється на зони ліктів і колін, волосяний покрив на голові і в нижній частині спини. Але не виключається і прояв плям на інших частинах тіла.

Захворювання має хвилеподібний характер: періоди затихання симптомів чергуються рецидивами.

Тяжкість хвороби може варіюватися як для кожного окремого пацієнта, так і для періодів затихання і загострення.

Псоріаз може викликати ураження нігтів на руках і ногах, запалення в суглобах - псоріатичний артрит.

причини

Псоріаз - це нетипова реакція організму на різні подразники. В результаті поразки деяких ділянок шкіри, верхній шар епідермісу відмирає набагато швидше, ніж на ділянках зі здоровою шкірою.

Повністю зрозуміти, що викликає псоріаз і які причини виникнення хвороби на сьогоднішній день, так і не вийшло. Вченим вдалося лише встановити ряд чинників, які викликають зрушення імунітету в організмі, порушення в обміні речовин, зрушення в ендокринній і неврологічної системах, в результаті яких і виникає недуга.

Викликати псоріаз можуть такі чинники:

  • Спадковість (згідно генетичної теорії). Люди, у яких найближчі родичі мають такий діагноз, сильніше за інших схильні до виникнення псоріазу. Існує думка, що за реалізацію псоріазу відповідають окремі групи генів.
  • Психічні і нервові розлади (згідно нейрогенной теорії). Відомі випадки прояву хвороби в результаті сильних емоційних потрясінь. До факторів розвитку або загострення хвороби відносяться і часті стреси.
  • Порушення гормонального фону. Пусковим механізмом у процесі розвитку псоріазу можуть стати зміни в роботі ендокринної системи.
  • Порушення обміну речовин (згідно обмінної теорії). Можливо, що процес розвитку псоріазних бляшок залежить від надлишку (або нестачі) деяких органічних речовин, вітамінів і мінералів.
  • Попадання в організм паразитів. Існують теорії, згідно з якими розвиток псоріазу може бути викликано наявністю в кишечнику паразитних інфекцій: лямблій, аскарид, бичачого ціп'яка та ін. Паразити виробляють токсичні продукти, які можуть викликати алергічні реакції такого характеру на шкірі.
  • Віруси.

Симптоми

Червоні бляшкоподібної плями на шкірі, які мають чітко виражені кордону.

Феномен стеариновоїплями - на шкірі утворюються папули з лусочками, при соскабливании яких утворюється «стружка», подібна стеарину.

Поява термінальної плівки при соскабливании папули - рівною рожевою поверхні на ураженому епідермісі.

Феномен кров'яної роси - поява з папул точок крові, під час соскабливания лусочок.

Симптом Кебнера - коли на місці нових травм або ударів з'являються свіжі висипання.

Сильний свербіж і дискомфорт.

При псоріазі нерідко уражаються нігтьові пластинки з появою симптому наперстка (гірертератоза), відзначаються порушення опорно-рухового апарату (біль у суглобах, ортропатія, остеохондроз і алкілоз).

При псоріазі спостерігається порушення в обміні білків, вуглеводів, Лепід, відхилення в балансі мікроелементів і вітамінов.Отмечается функціональні зміни в гормональному балансі.

Рекомендації по харчуванню

З повсякденного раціону необхідно повністю виключити жирне, гостре, солоне, а також солодке. Дієтичне харчування на період хвороби має складатися з каш, овочів і свіжих фруктів. Страви з м'яса повинні бути пісними, приготованими на пару. Також, раціон повинен бути по максимуму наповнений вітамінами А, С і В (вся група). При псоріазі рекомендується збагатити їжу поживними речовинами і мінералами, такими як цинк, клітковина, ферменти, а також пробіотики і пребіотики.

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!